« ANASAYFA   |   DUYURULAR   İLETİŞİM   ENGLISH   

Bilgi

Deniz Taksi

» Deniz Taksi İstanbul Boğazı ve Adalar’da iskelesi olan her yere 7/24 özel deniz ulaşımı hizmeti sunar.

» Deniz Taksi 10 yolcu kapasitelidir, sadece size ve konuklarınıza özeldir.

» Deniz Taksi'nin konforlu oturma grubundan oluşan yolcu salonu kaptan köşkünden bağımsızdır.

» Her bir Deniz Taksi'de lisans sahibi bir kaptan ve bir gemici personel görev yapmaktadır.

Rezervasyon

» Deniz Taksi rezervasyonları 7/24 info@deniztaksi.com.tr e-posta aracılığıyla alınabilir.

» Anlık Deniz Taksi talebinde bulunulabileceği gibi aynı gün içerisinde başka saat veya ileri tarihler için rezervasyon yaptırılabilir.

» Rezervasyon talebi sırasında hizmet alınmak istenen saat, tarih, kalkış iskelesi, varış iskelesi ve yolcu iletişim bilgileri verilmelidir.

» Rezervasyon oluşturulması akabinde onay mesajı kullanıcılara e-posta ile gönderilmektedir.

Ücretler ve Ödeme

» Deniz Taksi hizmetinin ücretlendirilmesi UKOME (Ulaştırma Koordinasyon Merkezi) tarafından belirlenmektedir.

» Deniz Taksi hizmetinin ücreti her bir deniz mili için 35 TL olup açılış ücreti 60 TL'dir.

» Deniz Taksi hizmetinin ücreti sadece hizmet verilen mesafe baz alınarak hesaplanır; intikal mesafesi ücrete dahil edilmez.

» Hizmet bedeli Deniz Taksi'de nakit veya kredi kartı ile ödenebilir. Ödemeye mahsuben kasa fişi verilmektedir.

Lütfen hizmet bitiminde Deniz Taksi'de yaptığınız ödemenin kasa fişi alınız. Hizmet bitiminde Deniz Taksi'de alınmayan kasa fişlerinin sorumluluğu yolculara aittir.

Geç Kalma ve İptal

» Deniz Taksi rezervasyon iptalleri kış sezonunda hizmet saatinden 1 saat, yaz sezonda ise 2 saat önce yapılabilir. Bu zaman zarfında yapılmayan iptaller için 65 TL iptal ücreti alınır.

» Yolcuların geç kalması durumunda, Deniz Taksi 5 dakika ücretsiz olarak bekler. 5 dakikadan uzun beklemeler kiralama tarifesine tabidir. Bekleme ücreti hizmet bitiminde toplam hizmet bedeliyle birlikte alınır.

Kampanyalar

» Güncel kampanyalar ve kullanım koşulları için Duyurular bölümünü inceleyebilir, Deniz Taksi Facebook ve Twitter hesaplarını takip edebilirsiniz.

» Aksi belirtilmediği sürece kampanyalar diğer kampanya, indirim veya ayrıcalıklarla birleştirilemez.

Filo

» Deniz Taksi filosu, dört mevsim güvenli yolculuk sağlayan, 10,9 metrelik, tek çeşit katamaran tipi teknelerden oluşmaktadır.

Operasyon

» 7/24 Deniz Taksi Çağrı Merkezi aracılığıyla gelen anlık veya ileri tarihli Deniz Taksi rezervasyonları ve Deniz Taksiler'in hareketliliği yetkin operasyon şefleri tarafından yönetilmekte ve çağdaş teknik donanım ve yazılım ile koordine edilmektedir.

» Deniz Taksi, bütün Şehir Hatları iskelerinde bekleme hakkına sahiptir. Bu sayede hizmet taleplerine tek bir merkezden değil, İstanbul Boğazı'ndaki en yakın iskeleden atanan Deniz Taksi ile en kısa sürede cevap verilebilmektedir.

Güvenlik ve Yolculuk Sigortası

» Deniz Taksiler hizmetin gerektirdiği bütün gerekli güvenlik donanım ve tedbirlerine sahip olup, yolcuların can ve mal güvenliği ve tazminat hakkı "Shipowners P&I sigortası" ile güvence altına alınmıştır.

» Deniz Taksi yolcularının Deniz Taksiler ve hizmet noktalarındaki acil sağlık hizmetleri Medline güvencesi altındadır.

Lisanslar

» İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş.'nin 13.08.2008 tarihli "İskelelerin Deniz Ulaşımı için Kullanılması İşi" sözleşmesinin İstanbul Şehir Hatları Turizm San. Tic. A.Ş. ile 15.02.2011 tarihinde yapılan "Devir Protokolü" ile İstanbul Boğaz ve Adalar hattında "deniz taksi" hizmetini veren tek yetkili firma Teknomar Denizcilik ve Deniz Araçları İşletme A.Ş.'dir.

» Teknomar Denizcilik ve Deniz Araçları İşletme A.Ş., "Deniz Taksi" marka tescilinin sahibidir.

"Deniz Taksi" marka adını kullanarak İstanbul Boğazı ve Adalar'da lisanssız ve hiçbir denetime tabi olmadan faaliyet gösteren diğer firma ve bireylerin Teknomar Denizcilik ve Deniz Araçları İşletme A.Ş. ile hiçbir bağı yoktur.

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş.'nin 13.03.2008 tarihli "İskelelerin Deniz Ulaşım Hizmetleri İçin Kullanılması İşi" sözleşmesinin İstanbul Şehir Hatları Turizm San. Tic. A.Ş. ile 15.02.2011 tarihinde yapılan "Devir Protokolü" ile İstanbul Boğazı ve Adalar hattında "deniz taksi" hizmetini veren tek yetkili firma Teknomar Denizcilik ve Deniz Araçları İşletme A.Ş.'dir.